خواص گوشت گاو

لوپاس lopasco | آذر 1398

خواص گوشت گاو | گوشت گاو بهتر است یا گوشت گوسفند؟

گوشت گاو یکی از لذیذترین مواد مغذی است که می توان در اکثر غذاها از آن استفاده کرد. این گوشت حاوی پروتئین بالایی بوده و برای سلامتی بدن مفید است اما قبل از هر مسئله ای لازم است بدانید مصرف کم یا بیش از حد مصرف کردن از مواد غذایی خواص یا مضرات متفاوتی را در چی خواهد داشت. در نتیجه برای اینکه به سلامتی کافی برسید باید به اندازه متعادل از هر ماده غذایی به ویژه گوشت قرمز بهره ببرید. در همین راستا ما قصد داریم شما را با خواص گوشت گاو آشنا کنیم و برخی تفاوت های آن با گوشت گوسفند را ارائه دهیم.

Description: Image

خواص گوشت گاو

 

5 خواص گوشت گاو چیست؟

 

1.وعده غذایی مغذی برای کودکان

اولین مزایای گوشت گاو مربوط به کودکان است. کودکان برای اینکه از همان سن کم، مواد مغذی کافی را به بدن برسانند و در بزرگسالی دچار مشکلات نشوند، باید گوشت قرمز را در وعده های غذایی خود قرار دهند. پروتئین موجود در گوشت گاو باعث شده استخوان و عضلات کودکان محکم شود و همین موضوع در روند رشد آنها تاثیرات زیادی خواهد گذاشت.

 

2.تقویت هوش و حافظه

همه انسان ها برای بقا و ادامه زندگی به مغز احتیاج دارند. محتویات مغز انسان اگر دچار ضعف شود، تصمیمات اشتباه می گیرد و دچار زوال عقل می شود. ذهن انسان می توان به وسیله خواص گوشت گاو تقویت شود و همچنان در بزرگسالی و دوران سالمندی به خوبی کار کند. طبق تحقیقات انجام شده گوشت گاو از آلزایمر در سنین بالا جلوگیری کرده و برای سالمندان مفید است.

 

3.افزایش ایمنی بدن

ایمنی بدن در طول عمر اهمیت زیادی داشته و بدون آن ادامه زندگی ممکن نخواهد بود. یکی از مهمترین خواص گوشت گاو افزایش ایمنی بدن است. واقعیت این است که با مصرف گوشت گاو میزان زیادی از عفونت ها و باکتری ها دفع شده و یا به هیچ عنوان وارد بدن نمی شود. در نتیجه حتما مقداری گوشت گاو را در دستور غذایی خود قرار دهید.

 

4.پیشگیری از سرطان

سرطان به ویژه سرطان سینه خطرناک ترین بیماری برای بانوان است. لینولئیک اسیدی که در گوشت گاو وجود دارد روند فعالیت و تقویت سرطان را از بین برده و آنها را خنثی می کند. ناگفته نماند که امگا 3 موجود در این گوشت، در امر سرطان تاثیر زیادی داشته و به بازسازی و عملکرد بهتر بدن کمک می کند.

 

5.تولید گلبول قرمز خون

تولید گلبول قرمز خون یکی از مهمترین خواص گوشت گاو است. در واقع این گوشت هم برای گلبول های سفید مفید بوده و هم برای تولید گلبول های قرمز خون سود فراوانی دارد. در نتیجه تولید گلبول های قرمز به اکسیژن رسانی بدن نیز کمک کرده و عضلات بدن همیشه در حال رشد و تقویت خواهند بود.

Description: Image

مزایای گوشت گاو

 

گوشت گاو بخوریم یا گوشت گوسفند؟

تفکیک کردن گوشت گوسفند و گوشت گاو سخت است. زیرا هر کدام به نوبه خود مزایایی برای بدن داشته و نمی توان گفت کدام برای بدن انسان بهتر است. اما بر اساس برخی تحقیقات گوشت گوسفند از کیفیت بالاتری برخوردار بوده و باید در لیست تغذیه انسان قرار گیرد. یکی از مهمترین دلایلی که گوشت گوسفند از گوشت گاو متمایز می شود، طبیعی بودن آن است. زیرا گوسفندان برای تغذیه پروسه طبیعی تری را می گذرانند و غذای آنها صنعتی نیست. همین موضوع دلیل محکمی است که گوشت گوسفند ارگانیک و سالم تر است. ولی واقعیت این است که گوشت گوسفند از گوشت گاو چربی بیشتری داشته و برای افراد چاق مناسب نخواهد بود. در انتها باید اضافه کرد که هیچ منعی برای مصرف این دو گوشت وجود ندارد اما اگر از بیماری های خاص یا تحت نظارت رنج می برید بهتر است قبل از مصرف با پزشک تغذیه مشورت کنید.

دیدگاه شما