گرانترین ماهی های دنیا برای سرو کردن

لوپاس lopasco | آذر 1398

گرانترین ماهی های دنیا برای سرو کردن

ماهی یکی از اصلی ترین مواد مغذی بشر است که در طیف گسترده ای در ر کجای جهان وجود دارد. این ماده مغذی علاوه بر اینکه طعم بسیار خوشمزه و دلنشین دارد، مانند یک رژیم غذایی غنی عمل کرده و اسیدهای چرب امگا 3 و پروتئین را تا حد زیادی تامین می کند. ناگفته نماند که برخی از این ماهی ها گران هستند و هر کسی قادر به تست کردن آنها نخواهند بود. بنابراین در این مقاله قصد داریم گرانترین ماهی های دنیا را معرفی کنیم و بهترین ماهی را ارائه دهیم.

 5 مورد از گرانترین ماهی های دنیا

1.ماهی بلوفین

این ماهی بیشتر در اقیانوس اطلس و اقیانوس آرام یافت می شود و یکی از گرانترین ماهی های دنیا است. بلوفین بیشتر در غذاهای ژاپنی مانند سوشی رایج است و طرفداران زیادی را به خود اختصاص داده است. اگر قصد دارید این ماهی را امتحان کنید باید به رستوران های ژاپنی واقع در آمریکا بروید و تکه ای این ماهی را تست کنید.

Image

ماهی های گران قیمت

2.ماهی پفیر

دومین ماهی های گران قیمت دنیا، پفیر نام دارد. این ماهی علاوه بر اینکه سمی است، می تواند به عنوان خوشمزه ترین ماهی در دنیا در نظر گرفت. اما به یاد داشته باشید فقط 50 رستوران در جهان وجود دارند که مجوز پختن این ماهی را دارند و مابقی رستوران های دریایی فاقد این مجوز هستند. زیرا طرز تهیه ماهی پفیر بسیار خاص بوده و به هیچ عنوان اجازه ندارید آن را در خانه تهیه کنید. حتی اغلب کشورها به طور آنلاین این ماهی را سفارش نمی گیرند و فقط در برخی رستوران ها قابل سرو است.

 

Image

انواع ماهی گرانقیمت

3.اره ماهی

اره ماهی جز گرانترین ماهی های دنیا شناخته شده است. این ماهی در اقیانوس آرام یافت می شود و بیشتر در ماه اوت و اکتبر صید می شوند. اره ماهی بسیار گوشتی بوده و به همین علت مردم آن را کباب کرده و در مهمانی های خود سرو می کنند. هر یک اره ماهی حدود 50-200 پوند بوده و برای یک غذا هزینه زیادی است.

Image

خوشمزه ترین ماهی های دنیا

4.ماهی یلوفین

ماهی یلوفین چهارمین گرانترین ماهی های دنیا بوده که برای پخت و پز خانگی نیز انتخاب بهتری است. این ماهی دارای بافت پوسته پوسته و سبکی است. اگر قصد دارید برای مهمانان خود غذای دریایی لوکس و خوشمزه تهیه کنید، ماهی یلوفین انتخاب خوبی است. این ماهی بعد از سال ها هنوز یکی از گرانترین و پرطرفدارترین ماهی های جهان محسوب می شود و محبوب مردم است.

Image

گران ترین ماهی ها

5.ماهی سالمون وحشی

سالمون آخرین و گرانترین ماهی های دنیا به حساب می آید که در ایران نیز طرفداران خود را دارد. این ماهی نام دیگر "چینوک" دارد و از سخت ترین گونه های ماهی آزاد برای صید است. سالمون وحشی از بالاترین چربی برخوردار بوده و نسبت به ماهی های اقیانوس آرام خواص بیشتری دارد. از آنجایی که صید ماهی سالمون نسبت به ماهی های دیگر آسان تر بوده، تامین کنندگان هر دفعه تعداد محدودی ماهی سالمون وحشی سید می کنند. رایج ترین نوع سالمون وحشی ماهی Sockeye است که اصولا در هر سال کمی ارزان تر و در دسترس تر است.  

Image

ماهی سالمون وحشی

نتیجه گیری

اگر قصد دارید ماهی گران را امتحان کنید باید سری به رستوران های خاص تهران بزنید. شاید در بین این رستوران ها خبری از اره ماهی باشد اما حتما می توانید در بین منوها، ماهی سالمون را سفارش دهید. به یاد داشته باشید گران بودن لزوما به معنای خوش طعم بودن نیست و به عوامل دیگری مربوط می شود. یکی از مهمترین عوامل گران بودن ماهی، سختی کار و صید کردن است. برخی عوامل مانند کمیاب بودن ماهی در قیمت آن تاثیر گذاشته و قبل از خرید آنها کاملا فکر کنید.

دیدگاه شما