طرز تهیه کباب ملکه

لوپاس lopasco | فروردین 1399

کباب ملکه یکی از انواع کباب های نوین ایرانی است که به عنوان یک فینگر فود شناخته می شود. این کباب خوشمزه از گوشت چرخ کرده و سبزیجات تهیه می شود که می توانید از آن به عنوان پیش غذا هم استفاده کنید.

در تهیه این کباب دست شما کاملا باز است و می توانید از سبزیجات متنوعی استفاده کنید. در این دستور ما از سیب زمینی ، بادمجان و هویج استفاده کرده ایم. در صورت تمایل می توانید از کدو سبز ، گوجه فرنگی و … استفاده کنید.

با موادی که در این دستور آشپزی قرار گرفته است می توانید برای ۴ نفر کباب ملکه تهیه کنید. در صورتی که می خواهید مقدار کمتر یا بیشتری کباب تهیه کنید کافیست مقدار مواد را ضرب یا تقسیم کنید.

طرز تهیه کباب فلفلی با گوشت چرخ کرده

کباب فلفلی یکی از انواع کباب های خوشمزه و مجلسی ایرانی است که علاوه بر اینکه به …

مواد لازم برای ۴ نفر

مواد لازم کباب ملکه

  • پیاز بزرگ ۱ عدد
  • هویج بزرگ ۲ عدد
  • سیب زمینی ۲ عدد
  • بادمجان قلمی ۲ عدد
  • فلفل دلمه ای ۱ عدد
  • روغن مایع به اندازه کافی
  • گوشت چرخ کرده ۴۰۰ گرم
  • آرد نخودچی ۱ قاشق غذاخوری
  • نمک ، فلفل سیاه و زردچوبه به اندازه کافی

طرز تهیه کباب ملکه

برای تهیه کباب ملکه ابتدا پیاز را با رنده ریز رنده کنید و داخل یک کاسه مناسب بریزید سپس گوشت چرخ کرده را اضافه کنید. در ادامه فلفل دلمه ای را هم رنده کنید و به همراه مقداری نمک ، فلفل سیاه ، زردچوبه و آرد نخودچی به کاسه اضافه کنید.

مواد را باید مانند مایه کباب کوبیده خوب ورز دهید تا یکدست و منسجم شوند. پس از اینکه مواد را به خوبی مخلوط کردید یک سلفون روی کاسه بکشید و  آنرا به مدت ۱ ساعت در یخچال قرار دهید تا چسبندگی مواد بیشتر شود.

پس از گذشت ۱ ساعت مایه کباب را از یخچال خارج کنید. یک تابه مناسب روی حرارت قرار دهید و مقداری روغن مایع داخل آن بریزید. پس از اینکه روغن داغ شد از مایه کباب برداید و مانند کوکو به صورت گرد داخل روغن بیندازید تا سرخ شود.

طرز تهیه کباب انگشتی کشمیری

کباب انگشتی یکی از انواع کباب های محبوب خانگی است که به خاطر طعم فوق العاده …

در این مرحله اگر از یک قالب گرد استفاده کنید در پایان کار ، کباب شما زیباتر خواهد شد. به همین ترتیب تمام مایه کباب را سرخ کنید و کنار بگذارید. در مرحله باید باید سبزیجات را سرخ کنید. برای این منظور بادمجان ، هویج و سیب زمینی را به صورت حلقه ای خرد کنید.

اگر در مرحله قبل از قالب استفاده کرده اید ، سبزیجات را هم می توانید با قالب به صورت کاملا گرد برش بزنید. در ادامه بادمجان ، سیب زمینی و هویج حلقه ای را در یک تابه مناسب با مقدار کمی روغن تفت دهید تا سرخ شوند.

پس از اینکه کار سرخ کردن سبزیجات تمام شد ، به ترتیب یک حلقه هویج ، سیب زمینی ، یک تکه کباب و یک حلقه بادمجان روی هم قرار دهید و یک خلال دندان از وسط شان رد کنید تا ثابت شوند. در بالای هر خلال دندان هم می توانید یک زیتون اضافه کنید.

دیدگاه شما