مرغ سبز چیست و چه ویژگی هایی دارد؟

توکاسان خاور | خرداد 1398

مرغ سبز نامی است که حتماً این سال ها به گوش شما هم خورده است. با توجه به عوارضی که مرغ های پرورش یافته و دریافت کننده آنتی بیوتیک دارند، این روزها سر و کله ی مرغ سبز در بازار پیدا شده و به کاهش نگرانی بابت مصرف این مواد منجر شده است. مرغ بدون آنتی بیوتیک می تواند سلامت بیشتری نسبت به مرغ های معمولی داشته باشد و از این طریق مقاومت بدن نسبت به این مواد افزایش نیابد. مرغ سبز منجمد، تازه و حتی به صورت تناژ در فروشگاه های مختلف عرضه می شود که می توان از آن ها برای افزایش سلامت فردی بهره برد.

 

مرغ سبز چه تفاوتی با مرغ معمولی دارد؟

آنتی بیوتیک در ایران به شدت مورد استفاده قرار می گیرد و به همین علت نشان دومین کشور در مصرف این مواد دارویی را از آن خود کرده است. احتمالاً شما هم از عوارض مصرف زیاد آنتی بیوتیک اطلاع دارید. این مواد برای درمان عفونت ها و مبارزه با بیماری های عفونی مورد استفاده قرار می گیرد؛ اما از آن جا که طبیعت همیشه خودش را در برابر عوامل مخرب مقاوم می کند، باکتری ها و ویروس ها نیز به مرور نسبت به آنتی بیوتیک مقاوم می شوند و زمان ابتلا به بیماری ها باید یا از یک آنتی بیوتیک قوی تر استفاده کرد یا دوره ی درمان طولانی تر می شود. از این رو در اکثر کشورها مصرف آنتی بیوتیک فقط در زمان هایی استفاده می شود که خطر مرگ بر اثر عفونت فرد را تهدید کند.

اما متأسفانه در کشور ما این مسائل چندان رعایت نمی شود. به خصوص در بخش پرورش مرغ کامل و معمولی ممکن است چندین دوره از آنتی بیوتیک در طی زمان رشد مرغ استفاده شود. این مواد در بدن مرغ انباشته شده و سبب می شود تا به چرخه ی غذایی شما وارد گردد.

مرغ سبز یا مرغ بدون آنتی بیوتیک در طی دوران رشد خود از این مواد دارویی استفاده نمی کنند و شما می توانید با اطمینان خاطر از سلامت آن، غذایی سالم برای خانواده و عزیزانتان تهیه کنید.

اگر یک بار هم از مرغ سبز استفاده کرده باشید، حتماً متوجه ی طعم خوب و بدون بوی آن شده اید. مرغ بدون آنتی بیوتیک طعم بهترین نسبت به مرغ های معمولی دارد. از این رو برای کسانی که به ذائقه ی آن ها با طعم مرغ و بوی آن ناسازگار است هم می توانید استفاده کنید.

 

آیا شما هم مرغ سبز را می پسندید؟

 

قطعاً طبخ یک غذای خوشمزه با مرغ کامل یا شکم پر، همچنین تهیه انواع کباب از این ماده غذایی پرمصرف نمی تواند از سفره ی ایرانی ها جمع شود. کمتر کسی است که هیچ نوع مرغ طبخ شده به روش های مختلف را دوست نداشته باشد و آن را در برنامه ی غذایی خود جا ندهد. از طرفی اگر جزو افرادی هستید که همیشه سلامت خود و خانواده تان برایتان اهمیت دارد و نمی توانید بی خیال عوارض مرغ معمولی شوید، بهتر است سریع تر برای خرید مرغ سبز یا مرغ بدون آنتی بیوتیک اقدام کنید. می توانید مرغ سبز منجمد به تعداد خریداری کرده و در فریزر نگهداری کنید، زیرا ممکن است به راحتی نتوانید از این نوع مرغ در بازار پیدا کنید. چون فروشگاه هایی که مرغ به صورت تناژ هم خریداری می کنند معمولاً مرغ سبز آن ها سریع تر به اتمام می رسد. البته مرغ سبز تازه برای کبابی کرده و مصرف روزانه هم گزینه دیگری است که اگر در دسترس داشته باشید می تواند به کمک تان آید. در این صورت طعم خوب یک مرغ کامل و خوشمزه را می چشید و از سلامت آن نیز اطمینان دارید.

اگر تاکنون از مرغ سبز استفاده نکردید، نگران نباشید، از این به بعد می توانید این مواد غذایی سالم را جایگزین مرغ های معمولی کنید. به قول معروف هر جایی که جلوی ضرر کردن را بگیرید، سود کرده اید!

نشان مرغ سبز چگونه و به چه مرغداری داده می شود؟

 

حال از کجا می توانید مطمئن باشید، مرغ واقعاً از آنتی بیوتیک استفاده نکرده است و مرغ سبز منجمد یا تازه که خریداری می کنید واقعاً مرغ بدون آنتی بیوتیک است؟

خیال تان راحت باشد، نشان مرغ سبز به مرغ هایی داده می شود که در دو مرحله از زمان 45 روزه ی رشد خود تحت آزمایش قرار گرفته باشند و اگر کمترین مقدار آنتی بیوتیک در بدن آن ها وجود داشته باشد، مشخص می شود و این نشان به آن ها داده نمی شود. از این رو می توانید با خیال راحت مرغ کامل و مرغ سبز تازه و منجمد یا به صورت تناژ تهیه کرده و مصرف کنید یا به مشتریان خود ارائه دهید.

قیمت مرغ سبز تازه و منجمد نسبت به مرغ های معمولی بالاتر است. این مسئله کاملاً طبیعی است، زیرا باید تحت شرایط خاص این نوع مرغ را پرورش داد تا بیمار نشوند و نیازی به آنتی بیوتیک نداشته باشند. همچنین مقدار تولید و تقاضا برای آن کمتر از مرغ معمولی است که سبب افزایش قیمت این مرغ خوشمزه و سالم می شود.

 

 

 

دیدگاه شما