11 نوع کباب ایرانی که حتما باید امتحان کنید؟

لوپاس lopasco | اردیبهشت 1399

11 نوع کباب ایرانی که حتما باید امتحان کنید؟

انواع کباب ایرانی از جمله بهترین و لذیذترین غذاها به شمار می آیند که مورد استفاده ایرانی ها قرار می گیرند و به روش های متنوعی طبخ و آماده می شوند و بر سر سفره قرار می گیرند که از جمله آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

1.    چلو کباب کوبیده:
روش طبخ این نوع کباب را که به وسیله گوشت چرخ کرده گوساله و گوسفند تهیه می شود و بیشترین استفاده را در مراسمات عروسی و پذیرایی از مهمانان دارد، اولین بار ناصرالدین شاه به ایران وارد کرد و به دست آشپزهای ایرانی به شکل امروزی بر سر سفره ی ایرانی ها قرار گرفته است.
2.     جوجه کباب:
برای تهیه این نوع کباب که در بیشتر رستوران های ایرانی بدون استخوان سرو می شود قطعات گوشت مرغ را درون آب پیاز و روغن زیتون و لیمو ترش خوابانده و مزه دار می کنند.

3.     کباب کوبیده مرغ:
این نوع کباب که نسبت به دیگر کباب ها طرفداران کمتری دارد و بیشتر توسط افرادی که نمی توانند گوشت قرمز مصرف کنند، استفاده می شود از گوشت چرخ کرده مرغ به جای تکه های آن استفاده می کنند.
4.     فیله کبابی ماهی:
 یکی از انواع غذاهای دریایی محبوب کباب فیله ماهی هایی نظیر ماهی سالمون، قزل آلا و ... در کنار انواع کباب ایرانی تهیه شده با گوشت گاو گوسفند و مرغ می باشد.
5.    کباب میگو:
یکی دیگر از کباب هایی که معمولا در بین افرادی که به غذاهای دریایی علاقه دارند محبوبیت دارد،کباب میگو می باشد.
6.    کباب ماهی قزل آلای رنگین کمانی
کشور ایران از جمله بزرگترین پرورش دهندگان ماهی قزل آلای رنگین کمانی محسوب می شود و ایرانی های علاقمند به کباب، این ماهی خوشمزه و مقوی را نیز در فهرست انواع کباب ها درکنار گوشت بره، گوساله و مرغ قرار داده اند.
7.    کباب سلطانی:
یک انتخاب درست و حسابی برای افرادی که در بین مصرف کباب برگ یا کوبیده دچار سردرگمی شده اند کباب سلطانی است که ترکیبی از هر دو نوع کباب برگ و کوبیده می باشد.
 این کباب همانطور که از نامش مشخص است از جمله کباب های تجملاتی محسوب می شود و به شما این امکان را می دهد تا طعم هر دو کباب برگ و کوبیده را با هم احساس کنید.
8.    کباب ترش
از انواع کباب ایرانی، محلی و خوش طعم، کباب ترش و یا به اصطلاح شمالی ها ترش کباب می باشد که از گوشت گوسفند و گوساله برای تهیه آن استفاده و به وسیله گردوی چرخ کرده، سیر، پیاز، انواع سبزی های معطر و همچنین رب انار طعم دار می شود.

9.    کباب چنجه
 کباب چنجه نیز با گوشت بره به صورت قطعات کوچک و جدا از هم تهیه و طبخ می شود و معمولاً در کنار گوجه کبابی، پیاز و برنج زعفرانی سرو و مصرف می شود.
10.    کباب برگ:
طرز تهیه این نوع کباب به اینگونه است که گوشت راسته گوساله بعد از کشیده شدن به سیخ بر روی سطح صاف قرار داده می شود و کوبیده و تخت می شود.
11.    شیشلیک
یکی از لذیذترین انواع کباب ایرانی شیشلیک می باشد که از گوشت دنده گوسفند و گوساله تهیه و طبخ می شود و به وسیله پیاز، ادویه و آبلیمو مزه دار می شود و یک ترکیب غذایی خوشمزه را ایجاد می کند.

دیدگاه شما