خواص ماهی سالمون و تفاوت های آن با ماهی قزل آلا

توکاسان خاور | خرداد 1398

ماهی سالمون از جمله ماهی های آزاد است که در شمال ایران یافت می شود. این ماهی آزاد است یعنی در دریا زندگی می کند و زمان تخم ریزی به رودخانه برگشته و در آن جا تخم می گذارد و سپس به دریا برمی گردد. با توجه به این که ماهی سالمون در آب شیرین می تواند رشد کند، نه تنها به عنوان ماهی شمال و در دریا بلکه به صورت پرورشی در شیلات ها نیز مانند ماهی قزل آلا تولید می شود. ماهی و محصولات دریایی خواص زیادی دارند و سالمون نیز دارای یک سری خواص است که در کمتر ماهی دیده می شود. از این رو تقاضا برای خرید آن بسیار زیاد است. ماهی قزل آلا و سالمون هر دو از یک خانواده هستند ولی تفاوت هایی از نظر ارزش غذایی و ظاهر با هم دارند.

 

تفاوت بین ماهی قزل آلا و ماهی سالمون

اگر دو ماهی قزل الا و سالمون را ببینید از نظر ظاهر هر دو قیافه ای شبیه هم دارند؛ اما خواص ماهی سالمون بسیار بیشتر از قزل آلا است. از این رو قیمت فروش آن هم بالاتر است. گوشت ماهی شمال سالمون دارای رنگ صورتی خوش رنگی است؛ اما ماهی قزل آلا رنگی کرم دارد. اگر شما هم از خواص سالمون اطلاع داشته باشید، ممکن است بخواهید آن را جایگزین خرید قزل آلا کنید؛ اما باید به یک نکته دقت داشته باشید، برخی از افراد سودجو اقدام به تغییر مواد غذایی این ماهی ها در مراحل آخر رشد می کنند و این عامل سبب می شود تا رنگی مشابه ماهی سالمون به خود بگیرند. از این رو باید اطلاعاتی در مورد این ماهی شمال داشته باشید تا با اطمینان خاطر بتوانید این ماهی خوشمزه و پرخاصیت را تهیه کنید.

ماهی سالمون در بخش پایینی خود خال ندارد اما بدن قزل آلا در تمام بخش ها خال دارد.

اگر ماهی که خریداری می کنید، کامل است و به صورت فیله نیست، با نگاه کردن به فک آن متوجه تفاوت هایی خواهید شد. فک ماهی قزل آلا از چشمش بالاتر می رود ولی فک سالمون پایین تر قرار گرفته است.

 

ترکیبات ماهی سالمون و مزایای استفاده از آن

 

اساسی ترین خاصیتی که این ماهی شمال دارد و باعث شده تا آن را نسبت به دیگر ماهی و محصولات دریایی خاص کند، وجود ویتامین D به مقدار زیاد در آن است. ای ویتامین در مواد غذایی بسیار کمی یافت می شود و برای بدن بسیار ضروری است. به همین علت برای کشور ما که تقریباً همه ی افراد فقر ویتامین D دارند یک غذای عالی محسوب می شود.

ترکیباتی دیگر مانند انواع ویتامین های گروه ب و مواد و املاح معدنی مانند فسفر، ید، پتاسیم، سلنیم و ... در این ماهی موجود است. اسید های چرب امگا 3 نیز یک منبع عالی برای تأمین چربی خوب برای بدن است که به مقدار زیادی در این ماهی وجود دارد.

 

مصرف ماهی سالمون و سلامت استخوان

این ماهی به علت وجود ویتامین های زیادی که دارد می تواند سلامت عمومی بدن را افزایش دهد. همچنین مقادیر زیاد ویتامین D در این ماهی باعث می شود تا اگر شما نمی توانید به صورت روزانه دریافت انرژی D مورد نیازتان را از خورشید بگیرید، نگرانی از بابت مشکلات استخوان در آینده نخواهید داشت.

 

خاصیت ضد افسردگی و ترمیم اعصاب در ماهی سالمون

 

 علاوه بر این ویتامین D دارای خاصیت ضد افسردگی است و باعث می شود تا فرد نشاط بیشتری داشته باشد. منبع اصلی این ویتامین اشعه خورشید است و می توان به آفتاب گرفتن آن را تأمین کرد؛ اما شاید شما هم دقت کرده باشید هنگامی که به برای مدتی در خانه می مانید احساس کسالت و بی حوصلگی می کنید. از این رو با مصرف این ماهی در زمان هایی که وقت بیرون رفتن و آفتاب گرفتن ندارید می توانید نیاز بدن خود را از این ماهی شمال خوشمزه و پرخاصیت تأمین کنید.

ماهی سالمون دارای امگا 3 و سلنیوم است که در ترمیم اعصاب و عملکرد بهتر مغز به خصوص در سنین بالا بسیار مؤثر است.

 

سایر خواص مصرف ماهی سالمون

مصرف ماهی چرب که حاوی امگا 3 زیادی است می تواند سلامت قلب و عروق را تضمین کند. همچنین از بینایی نیز می تواند محافظت کند و در سنین بالا از ایجاد آب مروارید جلوگیری کند.

امگا 3 و ویتامین های ب و د باعث می شوند تا سلامت پوست و مو نیز تأمین شود. از این رو می توانید با مصرف ماهی سالمون به راحتی پوست و موی خود را سالم تر و زیباتر کنید.

ابا توجه به خواص بی نظیر این ماهی خوش طعم و پر خاصیت، مصرف آن در بارداری برای حفظ سلامت جنین و رشد بهتر آن توصیه می شود. این ماهی مانند یک مولتی ویتامین حاوی مواد معدنی مختلف است که کیفیت غذای مادر را افزایش می دهد.

بدون شک مصرف ماهی و محصولات دریایی می تواند خواص زیادی داشته باشد و می توانید این ماهی پرخاصیت را در وعده ی غذایی خود و عزیزانتان بگنجانید. البته ماهی شمال سالمون که به صورت وحشی پرورش یافته است خواص ذکر شده را بیشتر در خود حفظ کرده است.

 

 

برچسب ها
دیدگاه شما