این 7دلیل برای مصرف گوشت بوقلمون کافیست؟

لوپاس lopasco | خرداد 1399

این 7دلیل برای مصرف گوشت بوقلمون کافیست؟

گوشت بوقلمون جزو گوشت های لذیذ و خوش طعم است که این روزها به دلیل آگاهی از خواص بی نظیر آن در سفره های ایرانیان به وفور دیده می شود. مصرف این گوشت از گذشته های دور باب بوده است و در مراسم خاص و اعیاد به ویژه در کشورهای غربی  مصرف می شده است.  گوشت  بوقلمون دارای خواص و مزایای بسیاری می باشد که با دانستن آن ها، قطعا این گوشت را به رژیم غذایی خود اضافه می کنید.
گوشت بوقلمون کلسترول بد خون را کاهش می دهد و سلامتی، آرامش و سرحالی را به فرد هدیه می دهد. از نکات قابل توجه این است که مصرف این گوشت  برای بیماران دیابتی نیز توصیه می شود زیرا دارای چربی اشباع کمی می باشد و در مقابل پروتئین بالا و کربوهیدرات پایینی دارد که همین عوامل سبب پایین آمدن گلوتن اندکس می شود. با ما همراه باشید تا در ادامه شما را با مهم ترین دلایل مصرف این گوشت آشنا کنیم.

7 دلیل برای مصرف گوشت بوقلمون

1- پیشگیری از بیماری ها
اگر به فکر سلامتی خود هستید و نمی خواهید در آینده دچار بیماری های پروستات، سرطان سینه، MS، آرتروز، بیماری اعصاب و افسردگی شوید ما به شما مصرف گوشت بوقلمون را پیشنهاد می کنیم زیرا به هیچ وجه چربی خونتان را بالا نمی برد.
2- کاهش کلسترول بد خون
قسمت هایی از گوشت بوقلمون که بدون پوست هستند و دارای رنگ روشن تری می باشند حاوی چربی اشباع و کلسترول کمتری نسبت به گوشت گاو و مرغ می باشد.
3- جلوگیری از سرطان
اسید آمینه تریپتوفان موجود در گوشت بوقلمون برای فعالیت و حیات سلول های T واجب است. سلول های T  به نوعی از سلول های سیستم ایمنی بدن گفته می شود که سلول های سرطانی را از بین می برند. در صورتی که در بدن اسید آمینه تریپتوفان موجود نباشد سلول های T فعال از بین می روند.
4- تقویت سیستم ایمنی بدن
اسید آمینه تریپتوفان نقش اساسی و مهمی در تقویت سیستم ایمنی بدن دارد. متابولیتهای تریپتوفان اثر درمانی دارد و برای درمان و کاهش علائم بیماری ام اس استفاده می شوند. همانطور که می دانید بیماری ام اس نوعی بیماری مربوط به سیستم ایمنی بدن است.
5- ایجاد آرامش و سرحالی
ناقل عصبی با نام سروتونین از اسید آمینه تریپتوفان تشکیل می شود. سروتونین باعث ایجاد احساس سرحالی و آرامش در فرد می شود. این ناقل های عصبی در گوشت بوقلمون موجود است. در تحقیقی به 15 خانم که دچار سابقه ابتلا به افسردگی بودند دو ترکیب اسید آمینه ای دادند. یک ترکیب دارای اسید آمینه تریپتوفان بود و دیگری آن را دارا نبود. بعد از مصرف ترکیب بدون تریپتوفان، 10 خانم دچار علائم افسردگی موقت شدند ولی بعد از مصرف ترکیبی که دارایی اسید آمینه تریپتوفان بود هیچ گونه  تغییری در روحیه آن ها مشاهده نشد.

6- افزایش هورمون تستوسترون
پروتئین موجود در بوقلمون هایی که به صورت طبیعی و بدون استفاده از مواد هورمونی و شیمایی پرورش داده شده اند میزان  هورمون تستوسترون موجود در بدن آقایان را در حد اعتدان نگه می دارد. هورمون ها و مواد شیمیایی که برای پرورش و تولید بوقلمون های صنعتی استفاده می شود هورمون استروژن زنانه را افزایش می دهد و در مقابل باعث کاهش هورمون تستوسترون می شود. در مردهای مسن کمبود پروتئین در برنامه غذاییشان موجب افزایش گلوبولین باند شده با هورمون های جنسی می شود و فعالیت هورمون تستوسترون را کاهش می دهد. هنگامی که هورمون تستوسترون کاهش یابد عملکرد جنسی مردان نیز کاهش می یابد و همچنین توده های عضلانی در بدن ایجاد می شوند و در نهایت پوکی استخوان به بار می آید.
7- بهبود کم‌خوابی
اسید آمینه تریپتوفان موجود در گوشت بوقلمون نقش بسیار مهمی در خوابیدن فرد دارد. این اسید آمینه برای افرادی که دچار بی خوابی هستند بسیار مفید می باشد.

دیدگاه شما