مصارف روغن دنبه برای زیبایی پوست و مو

لوپاس lopasco | تیر 1399

مصارف روغن دنبه برای زیبایی پوست و مو

روغن دنبه روغنی حیوانی است که دارای خواص درمانی بیشماری می باشد، این روغن از پی و یا چربی گوسفند بدست می آید. روغن دنبه علاوه بر این که به تناسب اندام شما کمک بسزایی می کند، برای سلامتی پوست و مو نیز موثر واقع می شود. همانطور که پیش تر ذکر کردیم روغن دنبه خواص بسیار زیادی دارد که عبارتند از: به سلامت پوست و مو کمک بسزایی می کند، تقویت سیستم ایمنی بدن، کمک به استخوان سازی و استحکام استخوان ها، ضد سرطان و کاهش کلسترول بد بدن. این روغن طبعی سرد دارد، روغنی مناسب برای سرخ کردن می باشد، خوش عطر و طعم است و قیمتی مناسب دارد. در گذشته قیمت دنبه نسبت به گوشت بسیار بالاتر بوده است. مصرف این روغن حیوانی برای افرادی که تحرک بسیار دارند و یا فعالیت های سنگین انجام می دهند موثر واقع می شود زیرا بدن این افراد می تواند اثرات ناشی از روغن دنبه را به خوبی جذب و رفع کند.

خواص روغن دنبه برای مو

روغن دنبه خاصیت ضد قارچی، ضد ویروسی و ضد باکتریایی دارد. میزان آنتی اکسیدان موجود در این روغن بالا است و به افرادی که می خواهند لاغر شوند کمک بسیار زیادی می کند. 
از خواص روغن دنبه برای مو می توان به این نکات اشاره کرد که با کمک روغن دنبه می توان موهای صاف و درخشان تری داشت. خوردن روغن دنبه به همراه برنج و.... در طول زمان باعث می شود تا موهای فرد بلند تر و ضخیم تر شود. در طولانی مدت می توان به کمک روغن دنبه از خشک شدن، گره خوردگی و زبر شدن مو خلاص شد. به شیوه های مختلفی می توان روغن دنبه را استفاده کرد، یکی از این راه ها این است که مقداری روغن دنبه را بر روی پوست سر خود بگذارید و بعد از حدود یک ساعت سر خود را با شامپو بشویید و شاهد صافی موهای خود شوید، بنابراین روغن دنبه باعث رشد بهتر موها، از بین رفتن موخوره مو، رفع مشکل خشکی مو، رفع گره خوردگی مو، از بین رفتن زبری مو و درخشان شدن مو می شود.

خواص روغن دنبه برای پوست

روغن دنبه از جمله روغن های حیوانی است که بر روی پوست معجزه می کند. از این روغن اصولا به عنوان مرطوب کننده و آبرسان قوی استفاده می کنند که باعث نرم و زیبا شدن پوست می شود. خوردن این روغن به همراه غذا و یا طبخ غذا با استفاده از این روغن بر روی شفافیت پوست تاثیر می گذارد. در واقع روغن های حیوانی علی الخصوص روغن دنبه یک آبرسان قوی است که قیمتی اقتصادی و به صرفه دارد، منظور از به صرفه بودن این است که شما با استفاده از این روغن می توانید از شر کرم های آبرسان که بسیار گران می باشند و یا عمل های جراحی که هزینه های گزاف به دنبال دارند راحت شوید و با این روغن سلامت پوست خود را تضمین کنید.

برخی از افراد از خشکی زیاد پوست و التهاب آن رنج می برند، ما به این افراد روغن دنبه را پیشنها می کنیم که بر روی محل آفتاب سوختگی بگذارند تا تاثیرش را ببینند. یکی از ترکیبات و ماسک هایی که می توان با روغن دنبه برای پوست تهیه کرد عبارت است از: دو قاشق غذاخوری روغن دنبه + دو قاشق غذاخوری آرد نخودچی + آب. این مواد را با یکدیگر ترکیب کنید تا به غلظتی مناسب برسند، سپس حدود 20 دقیقه این ماسک را بر روی پوست خود قرار دهید و بعد از 20 دقیقه صورت خود را با آب سرد بشورید. از این ماسک می توانید سه با در هفته استفاده کنید تا معجزه آن را ببینید.

دیدگاه شما