3 دلیل باورنکردنی برای مصرف گوشت قرمز

لوپاس lopasco | مرداد 1399

امروزه مصرف خوردن گوشت قرمز به لطف داستانهای ترسناک و اطلاعات نادرست و ناکافی درباره گوشت قرمز به سرعت در حال کاهش یافتن است. به دلیل اطلاعات غلط و غیرعلمی بیشتر افراد وقتی نیازهای غذایی روزمره خود را دریافت می کنند، مصرف سبزیجات و میوه را کافی می دانند و این در حالی است که فکر می کنند پروتئین گیاهی بهتر و البته  ایمن تر از پروتئین حیوانی است. اما قطع به یقین هیچ یک از این اطلاعات درباره مصرف گوشت صحیح نیست و ما برای اثبات حرف خود لیستی از فواید سلامتی خوردن گوشت آورده ایم که ثابت می کند گوشت نه تنها در انجام عملکردهای مهم متابولیک نقش دارد بلکه به بدن انرژی مضاعف نیز می بخشد.

دلیل اول

از آنجا که گوشت حاوی مقدار زیادی پروتئین است، این می تواند برای بدن مفید باشد زیرا نیاز به پروتئین برای بدن مهم است. از آنجا که گفته می شود پروتئین باعث بهبود کلی سلامت و رفاه بدن فرد می شود، مزایای دیگری نیز دارد مانند ترمیم و ساخت بافت های بدن و همچنین تولید آنتی بادی هایی که بدن را از عفونت ها محافظت می کند، بنابراین سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند. مهمتر از همه، از آنجا که گوشت حاوی تمام اسیدهای آمینه ضروری بدن است، به طور قطع به عنوان یکی از بهترین منابع پروتئین یاد می شود

دلیل دوم

 از مهمترین مواد مغذی موجود در گوشت بارنج، آهن ، روی و سلنیوم است. آهن به تشکیل هموگلوبین کمک می کند که اکسیژن را به قسمت های مختلف بدن شما منتقل کند، روی به تشکیل بافت و سوخت و ساز بدن کمک می کند و همچنین سلنیوم باعث تجزیه چربی ها و مواد شیمیایی موجود در بدن می شود.

دلیل سوم

ویتامین ها  آ، ب و دی که بخش بزرگی از ویتامین های رژیم غذایی فرد هستند به وفور در گوشت نیز یافت می شوند. این ویتامین ها نه تنها باعث ایجاد بینایی خوب و عملکرد بهتر چشم، دندان ها و استخوان های قوی و مستحکم می شوند بلکه از سیستم عصبی مرکزی نیز پشتیبانی می کنند و از این رو سلامت روان را نیز تقویت می کنند. یکی دیگر از مزایای بزرگ خوردن گوشت به دلیل دارا بود ریبوفلاوین فراوان حفظ سلامت پوست، مو و ناخن  است که به زیبایی و سلامت فرد می انجامد.

دیدگاه شما