5 راه شگفت انگیز خانگی برای رفع لک های صورت

لوپاس lopasco | مرداد 1399

بسیاری از لک های تیره روی پوست به راحتی با ماسک های خانگی قابل رفع هستند، در ادامه به چند روش خانگی و بدون عوارض برای رفع لک صورت اشاره می کنیم. 
1.سیب زمینی 
همانطور که می دانید سیب زمینی به طور طبیعی دارای آنزیم هایی است که می تواند لکه ها، زخم ها و مشکلات پوستی را برطرف کند و همچنین نشاسته موجود در آن با کاهش رنگدانه ها باعث روشن شدن پوست می شود.  از سیب زمینی به سه روش می توانید استفاده کنید:  
1.در این روش سیب زمینی را برش زده و برش هارا مستقیما روی پوست قرار دهید. پس از چند دقیقه، صورت خود را با آب ولرم بشویید و از سلامت و شادابی پوست خود لذت ببرید.  
2.آب سیب زمینی را با مقداری ابلیمو و پودر زردچوبه مخلوط کنید. این ماسک خانگی را به طور مستقیم روی لکه ها قرار دهید و منتظر بمانید خشک شود، سپس بشویید.  
3.سیب زمینی را پوست کرده و رنده کنید، سپس یک قاشق چایخوری عسل به آن اضافه کنید و روی پوست خود قرار دهید. پس از پانزده دقیقه با آب ولرم بشویید. 

2.آبلیمو 
ابلیمو یکی از ساده ترین و در دسترس ترین روش ها برای خلاص شدن از لک های صورت در خانه است. ابلیمو به دلیل داشتن ویتامین C به از بین بردن این لکه ها کمک می کند و برای پوست نیز مفید است؛ اما توجه داشته باشید پس از استفاده از آن از قرار گرفتن جلوی نور خورشید اجتناب کنید چون پوست شما در این زمان دارای حساسیت بیشتری نسبت به قلب است.  
روش استفاده: مقداری ابلیموی تازه را با کمک پنبه روی لکه های پوست خود بمالید و بگذارید خشک شود. سپس با آب خنک بشویید. اینکار را تا دوهفته ادامه دهید تا به نتیجه دلخواهتان دست یابید.  
اگر پوستتان حساس است می توانید از محلول آبلیمو و گلاب استفاده کنید.
3.جعفری
اشتباه نکنید، جعفری فقط یک چاشنی نیست! ویتامین های A و C موجود در جعفری به تولید کلاژن در پوست کمک کرده و با مبارزه با رادیکال های آزاد، پوستی روشن و درخشان و عاری از لک به شما هدیه می کند!
شما می توانید از ترکیب جعفری، آبلیمو و عسل استفاده کنید. ابتدا قسمت بالای جعفری را خرد کرده و آن را در مخلوط کن بریزید. سپس یک قاشف چای خوری آبلیمو و دو قاشق چای خوری عسل به آن اضافه کنید و خمیر به دست آمده را روی پوستتان بگذارید. پس از بیست دقیقه با آب بشویید و اینکاررا هرروز تکرار کنید.
4.ماست
ماست به دلیل دارا بودن اسید لاکتیک، می توانید به لایه برداری پوست کمک کند. دو قاشق غذاخورب ماست ساده، یک قاشق غذاخوری بلغور جو دوسر پخته شده و یک قاشق آبلیمو را باهم مخلوط کنید. برای بیست دقیقه روی پوست خود قرار دهید و سپس بشویید.
شما می توانید حداکثر سه بار در هفته از این ماسک خانگی استفاده کنید.

5.شیر 
ویتامین های موجود در شیر نه تنها برای داخل بدن، بلکه برای سلامت پوست شما نیز بسیار مناسب هستند! برای استفاده از خواص فوق العاده آن از روش زیر استفاده کنید:
مخلوطی از چهار قاشق غذاخوری شیر+ دو قاشق عسل آماده کنید و با استفاده از پنبه روی پوست خود ماساژ دهید. پس از ده الی بیست دقیقه پوست خود را بشویید. 
شما می توانید این کار را هرروز انجام دهید و از سلامت و شادابی پوست خود لذت ببرید!

برچسب ها
دیدگاه شما