طرز تهیه حلیم خوشمزه با انواع گوشت

طرز تهیه حلیم خوشمزه با انواع گوشت

لوپاس lopasco | اسفند 1398

هلیم یا حلیم از غذاهای سنتی منطقه خاورمیانه است که با گوشت و گندم یا بلغور یا جو پخته می شود. در این مقاله قصد داریم طرز تهیه حلیم گندم با گوشت مرغ و یا گوشت گوسفندی را آموزش دهیم. هلیم یا حلیم از غذاهای سنتی منطقه خاورمیانه است که با گوشت و گندم یا بلغور یا جو پخته می شود. در این مقاله قصد داریم طرز تهیه حلیم گندم با گوشت مرغ و یا گوشت گوسفندی را آموزش دهیم.

روش های پخت گوشت گوساله و نکات آن

روش های پخت گوشت گوساله و نکات آن

لوپاس lopasco | بهمن 1398

گوشت گوساله در بین غذاهای ایرانی جایگاه ویژه ای دارد. این گوشت قرمز در انواع متفاوتی چون آب پز، سرخ شده، کبابی و ... مورد استفاده قرار می گیرد. با توجه به کاربرد وسیع این گوشت، در این مقاله به نکات طبخ آن پرداخته می شود. گوشت گوساله در بین غذاهای ایرانی جایگاه ویژه ای دارد. این گوشت قرمز در انواع متفاوتی چون آب پز، سرخ شده، کبابی و ... مورد استفاده قرار می گیرد. با توجه به کاربرد وسیع این گوشت، در این مقاله به نکات طبخ آن پرداخته می شود.

بورک گوشت (معروفترین غذای ترکیه)

بورک گوشت (معروفترین غذای ترکیه)

لوپاس lopasco | بهمن 1398

بورک نوعی خوراک خمیری مخصوص کشور ترکیه است که با استفاده از خمیر نازکی به نام خمیر فیلو یا خمیر یوفکا تهیه می شود. البته این روزها، این غذای خوشمزه پا را فراتر گذاشته و در بسیاری از کشورهای حوزه مدیترانه، کشورهای شرق آسیا و غرب اروپا طرفداران بسیار زیادی پیدا کرده است. بورک نوعی خوراک خمیری مخصوص کشور ترکیه است که با استفاده از خمیر نازکی به نام خمیر فیلو یا خمیر یوفکا تهیه می شود. البته این روزها، این غذای خوشمزه پا را فراتر گذاشته و در بسیاری از کشورهای حوزه مدیترانه، کشورهای شرق آسیا و غرب اروپا طرفداران بسیار زیادی پیدا کرده است.

طرز تهیه خوراک گوشت چرخ کرده

طرز تهیه خوراک گوشت چرخ کرده

لوپاس lopasco | بهمن 1398

اگر به دنبال یک وعده غذایی بسیار راحت و در عین حال خوشمزه می گردید ما در این مطلب طرز تهیه خوراک گوشت چرخ کرده را برای شما عزیزان ارائه خواهیم داد که امیدواریم مورد توجه شما قرار گیرد اگر به دنبال یک وعده غذایی بسیار راحت و در عین حال خوشمزه می گردید ما در این مطلب طرز تهیه خوراک گوشت چرخ کرده را برای شما عزیزان ارائه خواهیم داد که امیدواریم مورد توجه شما قرار گیرد

طرز تهیه چلو گوشت ساده و خوشمزه

طرز تهیه چلو گوشت ساده و خوشمزه

لوپاس lopasco | دی 1398

چلو گوشت ساده، بدون رب درست می شود و طعم دهنده های اصلی آن دارچین و زعفران هستند. این غذای خوشمزه با برنج ساده، باقلا پلو یا سبزی پلو سرو می شود و برای مجالس و مهمانی ها غذایی مناسب است. چلو گوشت ساده، بدون رب درست می شود و طعم دهنده های اصلی آن دارچین و زعفران هستند. این غذای خوشمزه با برنج ساده، باقلا پلو یا سبزی پلو سرو می شود و برای مجالس و مهمانی ها غذایی مناسب است.

طرز تهیه بریانی پلو با گوشت گوسفند

طرز تهیه بریانی پلو با گوشت گوسفند

لوپاس lopasco | دی 1398

گوشت گوسفند نه تنها در داخل کشور بلکه در خارج از کشور نیز دوست داران بسیار دارد. گوشت گوسفند نه تنها در داخل کشور بلکه در خارج از کشور نیز دوست داران بسیار دارد.

    
صفحه 3 از 6